Polska
England
España

MEKSYK – ACAPULCO

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do miasta Meksyk. Przywitanie na lotnisku. W drodze do hotelu pierwszy instruktaż spożywania narodowego trunku meksykańskiego – tequili. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Zocalo, Pałac Prezydencki, Katedra, Paseo de la Reforma, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejazd do istniejących od czasów Azteków pływających ogrodów - Xochimilco: spływ kolorowymi łodziami w towarzystwie muzyków mariachi wśród śpiewów i degustacji meksykańskich potraw oraz trunków (najlepiej piątek, sobota, niedziela). Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Rano zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej z Gwadalupe. Wczesnym popołudniem zwiedzanie słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca i Pierzastego Węża. Kolacja pod piramidami z pokazem azteckich tańców. Wieczorem wyjście na Plac Garibaldi, miejsce gdzie gromadzą się muzycy mariachi grający popularne meksykańskie melodie. W trakcie spaceru uczestnictwo w typowej meksykańskiej biesiadzie połączonej z występami na żywo artystów prezentujących tańce i zwyczaje ludowe z różnych zakątków Meksyku (najlepiej piątek, sobota, niedziela). Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd z Mexico City do kolonialnego miasteczka Taxco. Zwiedzanie Taxco w towarzystwie otwartego mini-baru znajdującego się na grzbiecie osła. Czas na zakupy wyrobów jubilerskich. Szalona przejażdżka garbusami na punkt widokowy, z którego rozpościera się wspaniały widok na Taxco. Po południu przejazd do Acapulco. Podczas całego pobytu w Acapulco all inclusive.

Dzień 5

Acapulco. All inclusive. Plażowanie. Wieczorem wyjście do jednej ze słynnych dyskotek. 

Dzień 6

Acapulco. All inclusive. Po kolacji poznawanie nocnych uroków Acapulco: podziwianie skoków ze słynnej skały Quebrada i pożegnalna impreza na statku połączona z losowaniem meksykańskich upominków. 

Dzień 7

Do południa odpoczywanie po nocnym poznawaniu Acapulco i plażowanie. Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko w mieście Meksyk i odlot do kraju. 

Dzień 8

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.