polskaespa_olengland
Powrót
Programy | Pielgrzymki | PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY

PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY

Czas pielgrzymki: 18 dni

Opis pielgrzymki:

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i odlot do Kanady. Przylot do Montrealu.  Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja i nocleg. Msza Święta.

 

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Montrealu. Spacer po najciekawszych dzielnicach: Stare Miasto z bazyliką Notre Dame i ratuszem. Krótki spacer po nabrzeżnej promenadzie Starego Portu.  Następnie przejazd przez dzielnicę bankowo - handlową do Oratorium św. Józefa, jednej z największych budowli sakralnych na świecie.  (Msza Święta w Oratorium). Wracając podziwianie panoramy miasta z punktu widokowego Mont Royal. Nocleg i kolacja w Montrealu. Czas wolny na relaks. Msza Święta.

 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Quebec City - stolicy prowincji Quebec. Zwiedzanie miasta przypominającego do złudzenia miasta francuskie. Spacer przez jego najstarszą część - Basse-Ville, czyli Dolne Miasto: wąskie uliczki z zabytkowymi kamieniczkami z kafejkami, butikami i galeriami, gwarny Place Royale przyciągający turystów niedzisiejszą atmosferą. Przejście do Haute-Ville, centrum miasta położonego na wzgórzu z górującym nad nim monumentalnym hotelem-zamkiem Château Frontenac – znak rozpoznawczy Quebecu.  Bazylika Notre Dame-de-Quebes, Seminarium de Quebec.  Następnie odwiedzenie słynnej Cytadeli z fortyfikacjami z 1831 toku. W godzinach popołudniowych przejazd do Sainte-Anne-de-Beaupre’, jednego z najbardziej świętych miejsc w Kanadzie, odwiedzanego przez ponad 1,5 miliona pielgrzymów każdego roku. Następnie powrót do Quebec City z wizytą na wyspie Orleans oraz przejazd do wodospadu Montmorency (wys.80 m). Nocleg i kolacja w Quebec City. Msza Święta.

 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Ottawy. Zwiedzanie Ottawy, stolicy Kanady. Przejazd wzdłuż kanału Rideau - zimą najdłuższej ślizgawki świata.  Spacer przez śródmieście na targ Byward Market, istniejący w tym miejscu od 150 lat. Okazja do zakupu syropu z drzewa klonowego. Zwiedzanie wzgórza parlamentarnego z monumentalnym, neogotyckim gmachem parlamentu z piękną biblioteką i salą posiedzeń senatu ozdobioną freskami o tematyce historycznej. Spacer do niezwykle ciekawego architektonicznie, eleganckiego hotelu Château Laurier, zbudowanego w stylu średniowiecznego francuskiego zamku.  Przejazd ulicą Sussex z rezydencjami premiera oraz gubernatora Kanady. Wizyta w bliźniaczym Ottawie mieście Hull w prowincji Quebec, Muzeum Cywilizacji - najwspanialsza kolekcja totemów z Brytyjskiej Kolumbii. Powrót do Ottawy, Katedra św. Patryka, Narodowe Muzeum Sztuki.  Nocleg i kolacja w Ottawie. Msza Święta.

 

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Niagara Falls.  W trakcie przejazdu wjazd na wieżę Skydeck ze wspaniałym widokiem na krainę tysiąca wysp oraz rejs statkiem spacerowym po rzece św. Wawrzyńca w rejonie krainy tysiąca wysp. Zakwaterowanie w hotelu.  Nocleg i kolacja w Niagara Falls. Dla wytrwałych Niagara Falls nocą. Msza Święta.

 

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie Niagary Falls rozpocznie się od przejazdu statkiem Maid of the Mist pod sam wodospad. Następnie spacer promenadą wzdłuż urwistego brzegu kanionu rzeki Niagara, liczącego w niektórych miejscach 50 m wysokości, aż do słynnego wodospadu. Tutaj  wyprawa wykutym w skale tunelem pod szeroką na 800 m ścianę  wodospadu.  Dla chętnych wjazd na wieżę Skylon Tower, z której rozciąga się piękny widok  na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską oraz wspaniały 3-wymiarowy film o historii wodospadu.  Przejazd przepiękną promenadą do historycznego miasteczka Niagara on the Lake znanym z festiwalu sztuk Bernarda Shawa. Kolacja i nocleg w Niagara Falls. Msza Święta.

 

Dzień 7

Śniadanie. Transfer do Toronto, największego miasta Kanady oraz stolicy prowincji Ontario. Zwiedzanie miasta. Przejazd główną ulicą handlową Yonge Street na plac, gdzie znajdują się stary (XIX-wieczny) i nowy ratusz. Wizyta w malowniczo położonym gmachu najstarszego College - Uniwersytetu Toronto.  Dla chętnych – wjazd oszkloną windą na platformę obserwacyjna najwyższej konstrukcji świata CN Tower (553 m) . Wizyta w nowoczesnym stadionie drużyny futbolowej Niebieskie Jaskółki - Sky Dome. Przejazd do dzielnicy polskiej przy ulicy Roncesvalles. Jeżeli będzie możliwość. Wieczór na nabrzeżu Harbourfront. Kolacja i nocleg w Toronto. Msza Święta.

 

Dzień 8

Po śniadaniu przelot do Edmonton, stolicy prowincji Alberta, położonej nad rzeka North Saskatchewan - najbogatszej prowincji w Kanadzie. Edmonton to dla Kanadyjczyków miasto drużyny hokejowej „olejarzy” oraz najlepszego hokeisty świata - Wayne Gretzky, gwiazdy NHL pochodzenia polskiego. Zwiedzanie miasta: monumentalny budynek Parlamentu prowincjonalnego, wzniesionego w 1912 roku, Fortu Edmontorn - rekonstrukcji fortu kompanii Hudson Bay z okresu 1885 roku. Przejazd przez główną arterię miasta Jasper Avenue do placu Winstona Churchilla.  Kolacja i nocleg w Edmonton. Msza Święta.

 

Dzień 9

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd do miasteczka Jasper, centrum największego Parku Narodowego w kanadyjskich Górach Skalistych (pow. prawie 11000 km2). Krótki przejazd w kierunku południowym do malowniczo położonych Miette Hot Springs, z basenami z wodą z gorących źródeł (najcieplejszych w Górach Skalistych). Kolacja i nocleg. Msza Święta.

 

Dzień 10

Śniadanie. Przyjazd do Jasper. Zakwaterowanie w hotelu. W godzinach popołudniowych, w zależności od pory, przejazd do Jasper Tramway. Dla chętnych wyprawy kolejką linową pod szczyt Whistler (2285 m) lub do kanionu Maligne, jednego z najpiękniejszych kanionów w Górach Skalistych. Powrót do Jasper. Wieczorny spacer. Kolacja i nocleg w Jasper. Msza Święta.

 

Dzień 11

Śniadanie. Wczesny wyjazd do pięknego kurortu Banff, „stolicy” Narodowego Parku Banff, miasteczka otoczonego łańcuchami górskimi. Trasa prowadzi przez najbardziej malownicze zakątki Gór Skalistych w tym słynną drogą lodowcową (Icefields Parkway).  W trakcie przejazdu spacery na lodowiec Columbia, do wodospadów Athabasca i Sunwapa, jeziora Peyto, jeziora Moraine w kotlinie 10 szczytów powyżej 3000 m wysokości oraz jeziora Lake Luise z widokiem na lodowiec Victoria. Przy sprzyjającym szczęściu spotkania z zamieszkującą te tereny dziką zwierzynę; jelenie Wapiti, dzikie kozy, łosie, niedźwiedzie. Przyjazd do Banff, zakwaterowanie. Zwiedzanie miasteczka; malowniczo położony Hotel Banff Springs, wodospad na rzece Bow.  Wieczorny spacer po centrum miasteczka.  Nocleg i kolacja w Banff. Msza Święta.

 

Dzień 12

Śniadanie. Wjazd kolejka gondolową na szczyt Sulphur (2300 m.) Po Narodowym Parku Banff, przejazd do kolejnego Parku Narodowego – Yoho, położonego po stronie prowincji Brytyjskiej Kolumbii.  Największe atrakcje parku to naturalny most na rzece Kopiącego Konia – Kicking Horse River oraz przepiękne jezioro Emerald Lake – Szmaragdowe Jezioro.  Następnie trasa prowadzi przez dziki łańcuch górski Selkirk, Gór Kolumbijskich oraz Narodowy Park Glacier.  Region ten słynie z obfitych opadów śniegu (do 23 m w sezonie) oraz obfitości lodowców, razem 420.  Ostatni park narodowy to Narodowy Park Revelstoke. Pozostała część trasy biegnie w kierunku jeziora Shuswap, czasem przypominając trochę wyższe polskie Bieszczady. Wieczorem przyjazd do Kamloops i zakwaterowanie w hotelu.  Nocleg i kolacja w Kamloops. Msza Święta.

 

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd przez Cache Creek w kierunku miasta Lytton, gdzie łączą się rzeki Thompson i płynąca głębokim korytem-kanionem Fraser.  W punkcie Hell’s Gate (Piekielne wrota) następuje 34 m przewężenie rzeki ukazujące potworną siłę i energię toczącej się wody.  Dla odważnych dodatkowo płatny przejazd kolejką na przeciwległy brzeg. Przyjazd do Vancouver wzdłuż zapierających dech widoków.  Zakwaterowanie.  Nocleg w Vancouver. Msza Święta.

 

Dzień 14

Śniadanie. Przejazd do Parku Stanley’a. Założony w 1886 roku park oferuje przepiękne trasy spacerowe i rowerowe, plaże, wiekowe lasy cedrowe oraz jodłowe, akwarium jak również malownicze widoki na zatokę oraz przybrzeżne góry. Dla chętnych pamiątkowe zdjęcia przy indiańskich słupach totemowych.  Następnie zwiedzanie Vancouver: stare miasto – Gastown, Wyspa Granville, na której znajdują się teatry, liczne galerie i najbardziej znane w całym mieście targowisko. Kolejny postój w największym w Kanadzie Chinatown oraz przejazd do Canada Place pamiętającego Expo 67 - nowoczesnego kompleksu wystawowo.
Przed kolacja spacer ulicą Robson Street – warto zobaczyć nowoczesny w kształcie rzymskiego Koloseum budynek biblioteki.  Kolacja i nocleg w Vancouver. Msza Święta.

 

Dzień 15

Po śniadaniu wizyta w przepiekanym parku –Quinn Elisabeth Park,. Następnie przejazd do Parku Lynn Canyon - oazy starych daglezji, czerwonego cedru oraz wspaniałych jodeł Douglas.  Przejazd do Capilano Bridge, Salmon Hatchery oraz szczytu Mount Grouse (1211 m wysokości).  Wjazd kolejką linową na szczyt góry, aby podziwiać przepiękną panoramę na miasto, góry, wyspę Vancouver oraz zatokę. Mini rezerwat dla niedźwiedzi grizzly oraz pokaz rywalizacji drwali.  Po powrocie do hotelu czas wolny. Kolacja i nocleg w Vancouver. Msza Święta.

 

Dzień 16

Śniadanie. Przejazd malownicza, widokową trasą „od morza do nieba – Się to Syk Siwawy” do Whistler.  W trakcie przejazdu postój w Brytania Beach oraz przy wodospadzie Shannon, 335 m wysokości. Przejazd obok gigantycznego granitowego monolitu Stawa mus Chcieć. Spacer pod wodospad Brandy winę. W godzinach południowych przyjazd do Whistler, miejsca kolejnej olimpiady zimowej w 2010. Czas wolny po przyjeździe w turystycznej części miasta.  Możliwość wjazdu kolejką linową na górę Whistler czy tez spacer po głównym deptaku. Po południu powrót do Vancouveru. W trakcie przejazdu postoju w Parku Whytecliff w Zachodnim Vancouverze z pięknym widokiem na zatokę. Kolacja i nocleg w Vancouver. Msza Święta.

 

Dzień 17

Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do kraju.

 

Dzień 18

Przylot do Polski.

 

 

ŚWIADCZENIA:
- śniadania i kolacje
- opieka pilota-przewodnika na całej trasie
- transport klimatyzowanym samochodem lub autokarem
- hotele 3* (w dwóch miejscach 2+*)
- pokoje dwuosobowe z łazienką
- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
- rezerwacje miejsc w kościołach lub hotelach dla potrzeb odbycia codziennej Mszy Świętej

 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
 • PIELGRZYMKA DO PACHNĄCEJ ŻYWICĄ KANADY
W krajach przez które prowadzi ten program, możesz zwiedzić z nami również

EuroAmerica: wycieczki do Meksyku, pielgrzymki do Gwadelupe. Pielgrzymki do Ameryki.
Prawa autorskie zastrzeżone © 2011 Euroamerica. Wykorzystanie materiałów ze strony bez zgody zabronione.

Pozycjonowanie stron Blumo.