Polska
England
España

KUBA - PIELGRZYMKA PO SŁONECZNEJ WYSPIE

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do Hawany. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Hawany: Malecon, Plac Rewolucji, Wzgórze Uniwersyteckie, Park Centralny z Kapitolem, Av. Prado, Stare Miasto, Katedra, Plac Św. Franciszka, Bodeguita del Medio, Muzeum Rumu, wizyta w twierdzy Trzech Króli- El Morro. Kolacja i nocleg w Hawanie. Fakultatywnie wyjście do jednego z najsłynniejszych kabaretów świata – Tropicana. 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do słynącej z upraw tytoniu prowincji Pinar del Rio. Krótki spacer po stolicy regionu. Wizyta w słynnej dolinie tytoniowej – Vińales, skąd pochodzą najlepsze gatunki kubańskiego tytoniu. Zwiedzanie jednej z jaskiń zamieszkiwanej przez Indian w czasach prekolumbijskich – przepłynięcie łodzią w podziemnej rzece. Podziwianie wspaniałego krajobrazu magonitowych ostańców, zaduma nad prehistorycznym muralem obrazującym dzieje świata (…). Kolacja i nocleg w Soroa lub w prowincji Pinar del Rio.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Cienfuegos. Po drodze zwiedzanie skansenu indiańskiego w Guama i hodowli krokodyli. Wieczorna wizyta w Palacio del Valle z możliwością próbowania typowych drinków kubańskich i słuchania gorących rytmów kubańskich. Kolacja i nocleg w Cienfuegos.

Dzień 5

Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Cienfuegos: Katedra, Plac Jose Marti. Wyjazd do Trynidadu – perły kubańskiej architektury kolonialnej. Zwiedzanie Trynidadu: Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trynidad, wizyta w Cancanchara – stolicy afro kubańskiej muzyki, dawny klasztor Św. Franciszka, Muzeum Romantyzmu. Po południu odpoczynek w hotelu przy plaży nad Morzem Karaibskim, w okolicach Trynidadu. All inclusive.

Dzień 6

Do południa korzystanie z plaż Morza Karaibskiego – all inclusive. Po obiedzie wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Przejazd do obfitującego w architekturę kolonialną miasta Camaguey – wieczorne spacery kolonialnymi uliczkami tego miasta. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie centrum Camaguey m.in. Plaza del Carmen, kościół Merced, Katedra. Przejazd przez góry Sierra Maestra – miejsce rozpoczęcia Rewolucji Kubańskiej do miejscowości El Cobre, gdzie znajduje się sanktuarium patronki Kuby. Po drodze spacer po kolonialnym centrum Bayamo. Wizyta w sanktuarium Matki Bożej Miłosiernej w Cobre.. Kolacja i nocleg w Santiago de Cuba.

Dzień 8

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie kolonialnej stolicy wschodniej Kuby: Park Cespedes, Katedra, Plac Maceo, ulice Heredia, Padre Pico, dom pierwszego gubernatora Kuby – Diego Velazqueza (najstarszy dom na Kubie) oraz twierdza El Morro, gdzie znajduje się Muzeum Piractwa. Wieczorem wyjście na spektakl w Casa de la Trova. Kolacja i nocleg. 

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd przez Guantanamo do Barbacoa – pierwszego miasta założonego na Kubie. Spacer po mieście m.in. wizyta w kościele Matki Bożej Niepokalanego Poczęcia, gdzie znajduje się symbol chrześcijaństwa na Kubie - pierwszy krzyż wbity przez konkwistadorów na ziemi kubańskiej (legenda głosi, że należał do Kolumba). Zwiedzanie Muzeum Regionalnego Fuerte Matachin. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10

Śniadanie. Powrót do Santiago de Cuba. Po drodze wizyta w Finca Duaba, gdzie można podziwiać plantacje bananów, kokosów, kawy, kakao, mango. Kolacja. Wieczorny lub ranny przelot do Hawany. 

Dzień 11

Śniadanie. Przejazd do słynącego z bajecznych plaż kurortu Varadero. Po drodze krótki postój przy dolinie Bacunayagua oraz w miejscowości Cojimar, gdzie znajduje się odlane przez miejscowych rybaków popiersie E. Hemingwaya i restauracja, w której degustował daiquiri – słynny kubański drink. Podczas pobytu w Varadero all inclusive. 

Dzień 12

Varadero – plażowanie lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. All inclusive. 

Dzień 13

Varadero – plażowanie lub możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. All inclusive.

Dzień 14

Varadeo – plażowanie do południa. Po południu przejazd na lotnisko do Hawany i odlot do Polski. 

Dzień 15

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.