Polska
England
España

ODKRYWANIE TAJEMNIC CYWILIZACJI MAJÓW: MEKSYK, GWATEMALA, HONDURAS, BELIZE

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg.  

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP- Msza Święta, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco. Kolacja i nocleg.  

Dzień 3

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe ze Mszą Świętą, słynne piramidy w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja pod piramidami. Przejazd na lotnisko i wylot do miasta Gwatemala. Transfer do hotelu i nocleg.  

Dzień 4 

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie centrum miasta Gwatemala: Plac Broni, Katedra, Pałac Prezydencki. Przejazd do Panajchachel. Po drodze wizyta na targu owoców w Solola. Podziwianie zapierającego dech widoku na jezioro Atitlan otoczonego trzema wulkanami. Przeprawa łodzią po jeziorze do miejscowości Santiago Atitlan: zwiedzanie miejscowego kolonialnego kościółka – Msza Święta oraz wizyta w domu miejscowego synkretycznego bóstwa Maximona. Kolacja i nocleg w Panajachel.  

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd na słynny targ indiański w Chichicastenango (czwartek, niedziela): spotkanie z rdzenną ludnością, jej sztuką i obyczajami. Czas wolny na zakupy barwnych wyrobów Majów. Wczesnym popołudniem przejazd do Antigua Gwatemala. Spacer po dawnej kolonialnej stolicy Gwatemali: Plaza de Armas, Katedra, Klasztor Franciszkanów z grobem św. Piotra Betancourt. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Antigua Gwatemala.  

Dzień 6

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd na granicę z Hondurasem. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie jednego z bardziej interesujących zespołów architektonicznych Majów ze słynnymi hieroglifami na fasadzie piramidy w Copan. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Hondurasie.  

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Livingstone – osady zamieszkiwanej przez murzyńsko – kreolską ludność. Zetknięcie się z kulturą, muzyką i zwyczajami Garifuna. Po drodze wizyta w najważniejszym centrum pielgrzymkowym Ameryki Środkowej – Esquipulas. W miejscowej bazylice znajduje się figura słynącego z licznych cudów i łask Czarnego Chrystusa. Msza Święta. Kolacja i nocleg w Livingstone, do którego dopłynąć można tylko łodzią wzdłuż wybrzeża karaibskiego.  

Dzień 8

Śniadanie. Rano spacery i wypoczynek w Livingstone. Wczesnym popołudniem spływ rzeką Rio Dulce, we wspaniałej scenerii gwatemalskiej dżungli do miejsca ponownego spotkanie z cywilizacją. Przejazd do leżącego na niewielkiej wyspie Flores. Kolacja i nocleg. Msza Święta.  

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Tikal – zwiedzanie imponujących piramid Majów położonych w samym sercu dżungli m.in. Świątynia Jaguarów, Świątynia Masek, potężne zespoły pałacowe. Przejazd na kolację i nocleg do Flores. Msza Święta.

Dzień 10 

Śniadanie. Przejazd przez Belize do Meksyku. Po drodze zwiedzanie położonego z dala od szlaków turystycznych centrum prekolumbijskiego Xunantunich, z którego piramid roztaczają się imponujące widoki na belizeńskie równiny. Przejazd na nocleg i kolację do Chetumal w Meksyku.  

Dzień 11 

Śniadanie. Przejazd do Cancun lub Playa del Carmen. Po drodze wizyta w Tulum, jednej z najbardziej atrakcyjnych stref archeologicznych na Jukatanie. Nocleg w Cancun/Playa del Carmen. All inclusive.  

Dzień 12 

Śniadanie. Plażowanie. All inclusive. Fakultatywnie możliwość wyjazdu do znajdujących się na Liście Siedmiu Nowożytnych Cudów Świata ruin Majów w Chichen Itza i Izamal (ok.60 USD), lub na Wyspę Kobiet ( ok. 80 USD).  

Dzień 13

Śniadanie. Do południa plażowanie. Po południu przejazd na lotnisko i rozpoczęcie powrotu do kraju.  

Dzień 14

Przylot do Polski.

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.