Polska
England
España

PIELGRZYMKA MEKSYK - KUBA

Plan wycieczki

Dzień 1

Pielgrzymkę zaczynamy przylotem wieczorem do miasta Meksyk. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Centrum historyczne, Zocalo, Katedra – Msza Święta, Pałac Prezydencki, Park Chapultepec, Muzeum Antropologiczne, spływ łodziami po dawnych kanałach azteckich Xochimilco. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadelupy połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę lub zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami.  Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Cuernavaca – krótki spacer po mieście „wiecznej wiosny”. Zwiedzanie słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco: spacer po krętych uliczkach tego kolonialnego miasteczka, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do słynnego kurortu w Acapulco. All inclusive.

Dzień 5

Acapulco – All inclusive: plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja.

Dzień 6

Po śniadaniu wyjazd do Mexico City. Powtórne odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Gwadelupe.  Wieczorem fakultatywnie wyjście na wieczór meksykański. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wylot do Hawany. Przylot. Przejazd przez centralne dzielnice Hawany – pierwsze kontakty z Kubą. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu zwiedzanie Hawany: Malecon, Plac Rewolucji, Wzgórze Uniwersyteckie, Park Centralny z Kapitolem, Av. Prado, Stare Miasto, Katedra, Plac Św. Franciszka i klasztor franciszkanów, Plac Broni, Muzuem Rumu, Bodeguita del Medio. Kolacja i nocleg w Hawanie.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Cienfuegos. Po drodze zwiedzanie skansenu indiańskiego w Guama i hodowli krokodyli. Kolacja i nocleg w Cienfuegos.

Dzień 10

Po śniadaniu zwiedzanie Cienfuegos: Katedra, Plac Jose Marti, bajeczny Pałac del Valle z degustacją kubańskiego drinka. Wyjazd do Trynidadu – perły kubańskiej architektury kolonialnej. Zwiedzanie Trynidadu: Plaza Mayor, kościół parafialny Santisima Trynidad, wizyta w Cancanchara – stolicy afro kubańskiej muzyki. Wizyta w słynnej z upraw trzciny cukrowej Dolinie Ingenios wraz z wejściem na wieżę Iznaga. Kolacja i nocleg nad Morzem Karaibskim w okolicy Trynidadu.

Dzień 11

Śniadanie. Wyjazd do słynnego Kubańskiego kurortu Varadero. Po drodze wizyta w mieście Che Guevary – Santa Clara. Kolacja i nocleg w Varadero. 

Dzień 12

Varadero – all inclusive. Plażowanie – możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 13

Śniadanie. Do południa czas wolny na odpoczynek lub zakup ostatnich pamiątek. Przejazd na lotnisko. Odlot z Kuby do Mexico City a stamtąd do kraju.

Dzień 14

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.