Polska
England
España

PIELGRZYMKA PO SANKTUARIACH MARYJNYCH

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do miasta Meksyk. Przejazd z lotniska do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP – Msza Święta, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Park Chapultepec, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze mszą święta. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami.  Kolacja i nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do prowadzonego przez polskich misjonarzy Sanktuarium Chrystusa Miłosiernego w miejscowości Tenango del Aire. Zapoznanie się z pracą misyjną i warunkami, w jakich głoszą Słowo Boże Księża Pallotyni. Przejazd malowniczą drogą w towarzystwie aktywnego wulkanu Popocatepetl do najbardziej kolonialnego miasta Meksyku – Puebla: zwiedzanie Katedry, kościoła Św. Dominika, Starówki. Kolacja. Powrót na nocleg do Mexico City.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Kolacja i nocleg w San Miguel Allende. 

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po malowniczych uliczkach San Miguel Allende m.in. zwiedzanie rezerwatu z licznymi gatunkami kaktusów. Przejazd do Guanajuato – spacery po kolonialnych uliczkach tego unikatowego miasta. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Guanajuato – Msza Święta. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wizyta w Sanktuarium Chrystusa Króla, znajdującym się w sercu Meksyku, na górującym nad miastem Guanajuato wzgórzu Cubilete. Przejazd do Patzcuaro. Spacer po pięknych placach tego urokliwego miasteczka. Czas wolny na zakupy na licznych bazarach z wyrobami ludowymi. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej uzdrawiającej z Patzcuaro. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd na wyprawę konną po zalanej lawą wsi San Juan, leżącej w pobliżu wulkanu Paricutin. Spacer po ruinach kościoła, w którym w cudowny sposób zachował się ołtarz. Powrót do Patzcuaro. Przepłynięcie łodzią na wyspę Janitzio z górującym nad jeziorem posągiem Jose Morelosa. Kolacja i nocleg. 

Dzień 9

Śniadanie. Krótki postój w kolonialnej Moreli: spacer po barokowym centrum i zwiedzanie katedry. Przejazd do słynącego ze srebrnych wyrobów jubilerskich kolonialnego miasteczka Taxco. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Wczesnym popołudniem przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. All inclusive.

Dzień 11

Acapulco – all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. 

Dzień 12

Acapulco – all inclusive. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. 

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do miasta Meksyk. Ponowne odwiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z Gwadelupe. Kolacja. Przejazd na lotnisko i odlot do kraju. 

Dzień 14

Przylot do Polski

 

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.