Polska
England
España

MEKSYK SZLAKIEM PAPIEŻA PIELGRZYMA

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja. Nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą – Msza Święta, Muzeum Antropologiczne, Przejażdżka łodziami po Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami.  Kolacja. Przejazd na nocleg do Puebla. 

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do malowniczego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przejazd do tętniącego życiem nocnym Veracruz. Kolacja. Wieczorny spacer ze Mszą Świętą w Katedrze. Nocleg w Veracruz.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do miejscowości Villahermosa – zwiedzanie Parku Olmeków: kompleksu archeologiczno – przyrodniczego. Msza Święta. Przejazd na nocleg do Palenque. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Po drodze wizyta pod kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Wizyta w indiańskich wioskach San Juan Chamula i Zinacantan. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Kolacja i nocleg w Tehuantepec.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich Przyjazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po centrum miasta ze Mszą Świętą w Santo Domingo. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie, położonej na wzgórzu, dawnej stolicy cywilizacji Zapoteków – Monte Alban. Przejazd malowniczą drogą, w scenerii charakterystycznych dla Meksyku kaktusów (krótka przerwa na zdjęcia) do najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla.  Zwiedzanie kolonialnej Starówki: kościół św. Dominika, Katedra. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do „srebrnego miasta” Taxco. Po drodze spacer po mieście ,,wiecznej wiosny” Cuernavaca. Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Kolacja i nocleg w Taxco.

Dzień 11

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. All inclusive.

Dzień 12

Acapulco – all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Acapulco –all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Bazyliki Matki Bożej w Gwadelupe: Msza Święta. Przejazd na lotnisko i odlot do kraju.

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.