Polska
England
España

MEKSYK ŚLADAMI PAPIEŻA PIELGRZYMA

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot wieczorem do miasta Meksyk. Kolacja. Nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe połączona ze Mszą Święta. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami.  Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą – Msza Święta, Muzeum Antropologiczne. Przejażdżka łodziami po dawnych azteckich kanałach w Xochimilco w towarzystwie tradycyjnej muzyki i śpiewów mariachis. Kolacja i nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do tętniącego życiem nocnym Acapulco. Po drodze wizyta w jaskini Cacaguamilpa i słynnym z wyrobów srebra Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta, wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana – Msza Święta. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Wieczorem przyjazd do słynnego kurortu Acapulco. All inclusive.

Dzień 5

Acapulco – all inclusive. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg. 

Dzień 6

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd z Acapulco do Puebla. Po drodze zwiedzanie ośrodka prekolumbijskiego w Xochicalco. Kolacja i nocleg w Puebla.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla: Starówka, kościół Św. Dominika – Msza Święta, Katedra. Przejazd obok symbolu konkwisty – piramidy w Cholula do pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Przyjazd do Oaxaca. Wieczorny spacer po centrum miasta. Kolacja i nocleg. 

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków – Monte Alban i ośrodka Misteków w Mitla. Po drodze krótki postój przy najstarszym drzewie Meksyku w miejscowości Tule. Podczas dnia wizyta w rodzinnej fabryczce wytwarzającej mezcal i targi wyrobów indiańskich. Wieczorem przyjazd do Tehuantepec. Kolacja i nocleg. 

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Kanionu Sumidero - spływ motorówkami w dramatycznej scenerii kanionu. Wizyta w indiańskiej wiosce San Juan Chamula. Wieczorny spacer po stolicy zapatystów – San Cristobal. Msza Święta w kościele Santo Domingo. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10

Śniadanie. Wizyta w wiosce Indian Zinacantan. Przejazd do Palenque. Po drodze wizyta nad błękitnymi kaskadami Agua Azul, możliwość kąpieli i spacerów wzdłuż kaskad. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg. 

Dzień 11

Wcześnie rano przejazd nad graniczną rzekę oddzielającą Meksyk od Gwatemali. Zwiedzanie zatopionego w dżungli miasta Yaxchilan, do którego dotrzeć można płynąc łodziami. Po drodze śniadanie w dżungli. Powrót do Palenque. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Kolacja i nocleg. 

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do wspaniałego, prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Śniadanie. Wizyta w najważniejszym sanktuarium na Yucatanie – Izamal ze Mszą Świętą. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. Kolacja i nocleg.

Dzień 15

Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i przelot do Mexico City. Odlot do kraju. 

Dzień 16

Przylot do Warszawy.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.