Polska
England
España

PIELGRZYMKA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH WSCHODNIE I ZACHODNIE WYBRZEŻE

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Waszyngtonu. Przylot do Waszyngtonu. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Niepokalanego Poczęcia. Msza Święta. Zwiedzanie stolicy: Kapitol, Biały Dom, Pennsylvania Av oraz najsłynniejsze narodowe pomniki: Lincolna, Waszyngtona, Bohaterów Wojny Wietnamskiej. Przejazd w okolice Filadelfii.

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie pierwszej stolicy Stanów Zjednoczonych: spacer obok historycznych budynków miasta: Independence Hall – miejsce, w którym ogłoszono Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych, budynek Kongresu. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown. Pobyt w Sanktuarium oraz Msza Święta. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolice Nowego Jorku.

Dzień 4

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku: rejs statkiem na Statuę Wolności, zwiedzanie Manhattanu: Katedra św. Patryka, Punkt Zero (dawniej World Trade Center), Budynek Giełdy Nowojorskiej, Wall Street, Broadway, Empire State Building, budynek Biblioteki Narodowej, V Aleja, Central Park. Kolacja i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd przez stan Nowy Jork do najsłynniejszych wodospadów świata – Niagara. Po drodze zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej oraz Msza Święta. Wieczorem podziwianie iluminacji świetlnych nad wodospadem Niagara. Kolacja i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie wodospadów Niagara, rejs słynnym statkiem Maid of the Mist pod sam wodospad oraz wyprawa na Kozią Wyspę. Przelot do Los Angeles. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie Los Angeles: historyczne centrum miasta, Beverly Hills, Sunset Blvd., słynny napis Hollywood, Chiński Teatr, Aleja Gwiazd. Przejazd na kolację i nocleg w okolice Kanionu Kolorado.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do najsłynniejszego kanionu na świecie – Kanionu Kolorado. Podziwianie bezkresnych ścian kanionu z najciekawszych punktów widokowych. Przejazd na nocleg w okolice Flagstaff, które znajduje się przy słynnej Route 66, którą podążali osadnicy na Zachód w czasach słynnej „gorączki złota”. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd przez tereny należące do rezerwatu Indian Navajo i Hopi do słynnych „czerwonych skał” w Dolinie Pomników, znanych z licznych filmów kręconych w krajobrazach Arizony. Kolacja i nocleg w okolice Page.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie jednego z najpiękniejszych amerykańskich parków – Bryce National Park. Podziwianie wspaniałych kolorów i bajecznego krajobrazu kanionu. Następnie przejazd malowniczą drogą przez Park Narodowy Zion w kierunku Las Vegas. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Całodzienny pobyt w stolicy rozrywki i hazardu – Las Vegas. W czasie wolnym oglądanie licznych przedstawień odbywających się na wolnym powietrzu. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Przejazd i zwiedzanie Parku Narodowego Doliny Śmierci – najniższe, najsuchsze i najgorętsze miejsce w USA. Kolacja i nocleg w okolicy Parku Yosemite.

Dzień 13

Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Yosemite z Doliną Yosemite – jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie: największy wodospad w Ameryce Północnej i gigantyczne sekwoje. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Śniadanie. Przejazd do San Francisco. Msza Święta. Zwiedzanie San Francisco, m. in. hiszpańska misja Dolores, Golden Gate Bridge i Lombard Street, Rosyjskie Wzgórza, Dzielnica Chińska. Po południu czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg w San Francisco.

Dzień 15

Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do kraju. Kolacja serwowana na pokładzie samolotu.

Dzień 16

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.