Polska
England
España

CUDA NATURY – BRAZYLIA, ARGENTYNA, CHILE, POLINEZJA

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Sao Paolo. Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego w Brazylii – sanktuarium Matki Bożej z Aparecida. Pobyt w Sanktuarium. Wieczorem przejazd do Rio de Janeiro. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie słynącego z karnawału i przepięknego położenia Rio. Przejazd kolejką na górę Corovado, na której znajduje górujący nad miastem pomnik Chrystusa Zbawiciela. Czas na wspaniałe widoki na miasto. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie m.in. Katedry św. Sebastiana, słynnego stadionu piłkarskiego Maracany oraz sambodromu, na którym odbywa się karnawał. Przejazd kolejką na szczyt Głowę Cukru, z którego roztaczają się widoki na leżące między górami a oceanem miasto samby.

Dzień 4

Śniadanie.  Do południa czas wolny na plażowanie na jednej z najsłynniejszych plaż świata - Copacabana. Wczesnym południem przelot do Buenos Aires. Kolacja i nocleg. 

Dzień 5

Śniadanie.  Przejazd do miejsca pielgrzymek tysięcy Argentyńczyków – sanktuarium Matki Bożej w Lujan. Po południu zwiedzania stolicy kraju: Av. 9 de Julio, Av. Santa Fe, słynny różowy Pałac Rządowy, z którego balkonu przemawiała Evita Peron, Plaza de Mayo, budynek Kongresu, portowa dzielnica La Boca oraz dzielnica San Telmo – miejsce, w którym narodziło się tango. Wieczorem fakultatywnie wyjście na pokaz tańca tango. Kolacja i nocleg. 

Dzień 6

Wczesnym rankiem przejazd na lotnisko i odlot do Santiago de Chile. Po przylocie zwiedzanie miasta: Plaza de Armas, Katedra, Plaza de la Constitucion y Plaza Libertad. Pałac rządowy La Moneda. Przejazd reprezentacyjną ulicą miasta, wzdłuż której znajdują się najważniejsze budynki m.in. Uniwersytet, Biblioteka Narodowa. Odwiedzenie kościoła św. Franciszka, w którym znajduje się figurka patronki miasta Viregen de Socorro. Krótki pobyt na wzgórzu św. Łucji oraz przejazd na górujące nad miastem wzgórze św. Krzysztofa, gdzie znajduje się Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia Maryi. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 7

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną (wtorek). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po przylocie wycieczka na malowniczy wulkan Rano Kao oraz do historycznych zabudowań Orongo. Dla chętnych spacer po miasteczku Hanga Roa oraz do jednego z najczęściej fotografowanych stanowisk Ahu Tahai, gdzie znajdują się posągi zwane moai. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Rapa Nui m.in. podziwianie stanowisk ze słynnymi, wykutymi w skale posągami –moai oraz spacery po wulkanie Rano Raraku, z którego wydobywano kamień do wytwarzania posągów – zachowało się wiele posągów częściowo wykutych w wulkanicznej skale oraz porzuconych podczas transportu. Przejazd na wspaniałą plażę Anakena – możliwość kąpieli w krystalicznych wodach Pacyfiku. Podczas wycieczki lunch-box.  Przejazd na lotnisko i odlot na rajskie wyspy Polinezji (środa). Przylot. Transfer do hotelu w Papeete. Nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Safari po największej wyspie Polinezji – Tahiti. Przejazd na punkt widokowy, skąd rozciąga się wspaniały widok na Papeete i sąsiednią wyspę Morea. Następnie przejazd do środka wyspy wzdłuż doliny rzeki Papenno. Podziwianie wspaniałych wodospadów, kaskad, dolin oraz bujnej tropikalnej roślinności. Po dotarciu do miejsca, które w odległej geologicznej przeszłości było kraterem wulkanu powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 10

Śniadanie. Spacer do miejsca skąd odpływa prom na cudowną wyspę Morea. Przepłynięcie na sąsiadującą z Tahiti wyspę. Zwiedzanie Morea: przejazd wokół wyspy połączony z podziwianiem wspaniałych widoków na Zatoką Cooka oraz Zatokę Opunohu. Wjazd na punkt widokowy Belveder. Podczas objazdu poznanie sposobów upraw wanilii oraz ananasów, z których słyną wyspy Polinezji. Powrót promem na Tahiti. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na słynną wyspę Bora-Bora, gdzie wypoczywają największe gwiazdy muzyki i filmu. Przejazd do hotelu. Odpoczynek oraz kąpiele w bajeczno błękitnych wodach oceanu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 12

Śniadanie. Do południa odpoczynek i kąpiele na tej najpiękniejszej wyspie na świecie. Dla chętnych pół-dniowe wodne safari połączone ze snorklingiem w rafach koralowych, karmieniem rekinów oraz wizytą w lagoonarium (ok. 120 USD) Transfer na lotnisko i odlot na Tahiti i dalej do Santiago w nocy. (niedziela/poniedziałek) 

Dzień 13

Śniadanie w samolocie. Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja i nocleg hotelu przy lotnisku. 

Dzień 14

Śniadanie. Przelot do Buenos Aires a następnie nad wspaniałe kaskady Iguazu. Kolacja i nocleg.

Dzień 15

Od rana podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej m.in. najbardziej imponującego Diabelskiego Gardła. Wieczorem wyjście na folklorystyczną kolację.

Dzień 16

Śniadanie. Po śniadaniu wyprawa nad wodospady Iguazu i zwiedzanie od strony brazylijskiej. Podziwianie tego cudu natury leżącego na pograniczu trzech państw w samym środku dżungli. Wczesnym południem przejazd na lotnisko i przelot do Sao Paolo i następnie wylot do Polski.

Dzień 17

Przylot do kraju.

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.