Polska
England
España

PIELGRZYMKA DO BRAZYLII I ARGENTYNY

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Buenos Aires. 

Dzień 2

Przylot rano do Buenos Aires. Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Lujan. Pobyt w Sanktuarium – czas na Msze Świętą. Kolacja i nocleg. (W przypadku transferu do hotelu i wcześniejszego check ingu dodatkowa opłata w wysokości 50 USD od osoby). 

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzania stolicy kraju Buenos Aires: cmentarz Recoleta, Av.9 de Julio, Teatro Colon (z zewnątrz), Obelisk, budynek Kongresu ( z zewnątrz), Av. De Mayo, słynny różowy Pałac Rządowy (z zewnątrz), z którego balkonu przemawiała Evita Peron, Plaza de Mayo, Katedra, portowa dzielnica La Boca oraz dzielnica San Telmo – miejsce, w którym narodziło się tango. Po południu odpoczynek i czas na indywidualne spacery. Wieczorem wyjście na kolacje z pokazem tańców tango. Nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. W drodze na tradycyjną argentyńską prowincję wizyta w miejscu urodzin i powołania zakonnego przyszłego papieża Franciszka - dzielnica Las Flores. Odwiedzenie Bazyliki San Jose de Flores, w której Jorge Bergolio w wieku 17 lat postanowił poświęcić swoje życie posłudze kapłańskiej. Przejazd na Fiesta Guacho, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami życia argentyńskich hodowców bydła. Podczas pobytu pokazy umiejętności gauchos, możliwość przejechania się tradycyjnym argentyńskim powozem, oraz pokaz tańców. Wczesna obiadokolacja w hacjendzie w formie parillada (smażone argentyńskie mięsa). Nocleg. 

Dzień 5

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Iguazu. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 6

Śniadanie. Od rana podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej m.in. najbardziej imponującego Diabelskiego Gardła. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 7

Śniadanie. Wyprawa nad słynne wodospady Iguazu po stronie brazylijskiej. Podziwianie tego cudu natury leżącego na pograniczu trzech państw w samym środku dżungli. Msza Święta. Przelot do Sao Paolo. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 8 

Śniadanie. Krótkie zwiedzanie Sao Paolo: Katedra, centrum miasta. Przejazd do najważniejszego miejsca kultu religijnego w Brazylii – sanktuarium Matki Bożej z Aparecida. Pobyt w Sanktuarium. Msza Święta. Czas wolny na zakupy. Kolacja i nocleg.  

Dzień 9

Śniadanie. Msza Święta. Czas wolny na indywidualne modlitwy w Aparecida. Wczesna obiadokolacja. Przejazd do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Copacabana lub Ipanema niedaleko plaży (bez kolacji). 

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie słynącego z karnawału i przepięknego położenia Rio. Przejazd kolejką na górę Corovado, na której znajduje górujący nad miastem pomnik Chrystusa Zbawiciela. Wczesnym popołudniem przejazd do centrum miasta i zwiedzanie m.in. Katedry św. Sebastiana. Przejazd kolejką na szczyt Głowę Cukru, z którego roztaczają się widoki na leżące między górami a oceanem miasto samby. Obiadokolacja w tradycyjnej churrasqueria. 

Dzień 11

Śniadanie. Do południa czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Transfer na lotnisko i odlot do kraju.

Dzień 12

Przylot do Polski

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.