Polska
England
España

PIELGRZYMKA DO CHILE I NA WYSPĘ WIELKANOCNĄ

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Santiago de Chile.

 

Dzień 2

Przylot do Santiago de Chile. Transfer do hotelu. Krótka przerwa po podróży. Z późnym śniadaniem. Zwiedzanie miasta: Plaza de Armas, Katedra, budynek poczty głównej, Plaza de la Constitucion, Plaza Libertad. Pałac rządowy La Moneda. Przejazd reprezentacyjną ulicą miasta, wzdłuż której znajdują się najważniejsze budynki m.in. Uniwersytet, Biblioteka Narodowa. Odwiedzenie kościoła św. Franciszka, w którym znajduje się figurka patronki miasta Virgen de Socorro. Krótki pobyt na wzgórzu św. Łucji oraz przejazd na górujące nad miastem wzgórze św. Krzysztofa, gdzie znajduje się Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia Maryi. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą otoczoną winnicami, z których pochodzą najsłynniejsze gatunki win chilijskich do miejscowości Valparaiso. Zwiedzanie tego jednego z najstarszych miast w Chile, które jest ważnym zapleczem portowym dla stolicy kraju. Odwiedzenie m.in. Katedry, Plaza Victoria oraz punktów widokowych na wzgórzu, które góruje nad miastem. Potem przejazd do kurortu Vina del Mar. Spacer po eleganckich uliczkach tego miasteczka. Powrót na kolację i nocleg do Santiago.

 

Dzień 4

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Punto Arenas. Przejazd przez tereny zamieszkiwane przez pingwiny magellańskie (październik - marzec) do Puerto Natales. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 5

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Parku Torres del Paine. Podziwianie wspaniałych widoków na postrzępione słynne wieże Paine oraz Rogi Paine. Wizyta w jaskini Milodona, w której odkryto skórę olbrzymiego, owłosionego leniwca zamieszkującego te tereny przed 10 000 lat. W tym tajemniczym, owiewanym przez chłodne wiatry pustkowiu aż roi się od dzikich zwierząt i ptaków m.in. guanako, kondory i flamingi. Powrót na nocleg i kolację do hotelu w Puerto Natales.

 

Dzień 6

Śniadanie. Wyprawa na lodowiec Balmaceda. Podziwianie zapierających dech widoków olbrzymich połaci lodu. Po południu przejazd na lotnisko do Punto Arenas i przelot do Santiago de Chile. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i odlot do Calama. Transfer do hotelu w miejscowości San Pedro de Atakama. Po zakwaterowaniu przejazd do Doliny Śmierci i później do Doliny Księżycowej podziwianie bajecznych krajobrazów i zachodu słońca na tle górskich szczytów And. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do słonego jeziora Salar de Atacama – podziwianie magnetycznych krajobrazów oraz żerujących na jeziorze flamingów. Potem odwiedzenie uroczo położonych wysoko w górach andyjskich jezior Miscanti i Menique. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

 

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do prekolumbijskiej twierdzy Quitor oraz do pozostałości po osadzie Tulor, która była zamieszkiwana przez miejscową ludność. Odwiedzenie Muzeum Ojca Le Paige, który poświęcił całe życie na badanie historii Atacamy. Wczesnym popołudniem przejazd do laguny Cejar, słynącej z dużego zasolenia oraz wspaniałych zachodów słońca – możliwość kąpieli. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 10

Wyjazd wczesnym rankiem na wspaniały spektakl prezentujący wybuchających o świcie gejzerów Tatio. Potem przejazd przez typowe dla tego pustynnego regionu osady do miejscowości Chiu Chiu, w której znajduje się jeden z najstarszych kościołów w Chile – kościół św. Franciszka. Przejazd na lotnisko w Calamie i przelot do Santiago de Chile. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 11

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Wielkanocną (wtorek, sobota). Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Po przylocie wycieczka na malowniczy wulkan Rano Kao oraz do historycznych zabudowań Orongo. Dla chętnych spacer po miasteczku Hanga Roa oraz do jednego z najczęściej fotografowanych stanowisk Ahu Tahai, gdzie znajdują się posągi zwane moai. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 12

Śniadanie. Zwiedzanie Parku Narodowego Rapa Nui m.in. podziwianie stanowisk ze słynnymi, wykutymi w skale posągami –moai oraz spacery po wulkanie Rano Raraku, z którego wydobywano kamień do wytwarzania posągów – zachowało się wiele posągów częściowo wykutych w wulkanicznej skale oraz porzuconych podczas transportu. Przejazd na wspaniałą plażę Anakena – możliwość kąpieli w krystalicznych wodach Pacyfiku. Kolacja i nocleg.

 

Dzień 13

Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do Santiago a następnie wylot do Europy.

 

Dzień 14

Przylot do Polski.

 

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.