Polska
England
España

W POSZUKIWANIU TAJEMNIC INKÓW – PERU I BOLIWIA

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot wieczorem do Limy. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie kolonialnego centrum Limy: Starówka, Plac Broni, Katedra, klasztor i kościół Św. Dominika, dom Św. Róży z Limy – Msza Święta, Sanktuarium Chrystusa z Pachacamilla, budynek Poczty Głównej. Po południu przejazd do Muzeum Złota, wspaniałej kolekcji wyrobów pochodzących z czasów prekolumbijskich. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Wcześnie rano przejazd do Paracas. Śniadanie. Wyprawa łodzią na Wyspy Ballestas: podziwianie leżących na skałach pingwinów Humboldta, fok, lwów morskich, dzikiego ptactwa. Przejazd do oazy Huacachina, krótki postój i dalszy przejazd do Nazca. Przelot nad liniami Nazca: gigantycznymi wzorami geometrycznymi i rysunkami wyrytymi na płaskowyżu. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą przez pustynne i górskie obszary do Arequipy. Po drodze podziwianie dwóch figur geometrycznych widocznych z platformy widokowej, oraz krótki postój w porcie inkaskim z możliwością krótkiej kąpieli. Kolacja i nocleg. Msza Święta. 

Dzień 5

Śniadanie. Spacer po leżącym między wulkanami „białym mieście” Arequipa. Zwiedzanie Placu Broni, przedziwnej Katedry, wspaniałych malowideł w kościele jezuitów, Muzeum Sanktuariów Andyjskim ze słynną mumią Juanity oraz olbrzymiego będącego miastem w mieście klasztoru Św. Katarzyny. Przejazd do leżącego w Andach miasteczka Chivay. Kolacja i nocleg. Msza Święta. 

Dzień 6

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd przez andyjskie wsie do Kanionu Colca – najgłębszego kanionu na świecie. Dojazd do miejsca zw. Krzyżem Kondora, gdzie pochodzący z różnych krajów turyści w skupieniu oczekują pojawienia się kondorów, zwanych królami And. Po zobaczeniu ptaków powrót do Chivay i odpoczynek w gorących źródłach. Przejazd przez okolice wulkanu Mismi, skąd bierze początek Amazonka do Puno. Po drodze podglądanie pasących się na terenie Parku Narodowego Salina wikuni i alpak. Kolacja i nocleg w Puno. Msza Święta w Katedrze bądź w Sanktuarium Matki Bożej Gromnicznej.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzenia Katedry i placu centralnego. Wypłynięcie na wody położonego najwyżej na świecie żeglownego jeziora Tititaca. Wizyta na wykonanych z trzciny wyspach Uros: podglądanie życia i zwyczajów Indian z grupy językowej Ajmara.  Przekroczenie granicy z Boliwią. Dojazd do miejscowości Copacabana. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Gromnicznej – Msza Święta. Wejście na wzgórze Calvaria – Droga Krzyżowa. Kolacja i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Msza Święta w Sanktuarium Matki Bożej Gromnicznej. Ponowna wyprawa na jezioro Tititaca. Przepłynięcie na Wyspę Słońca. Spacery po tej pełnej uroków i zaskakujących krajobrazów wyspie. Zwiedzanie pozostałości po inkaskich budowlach. Przejazd do stolicy Boliwii miasta La Paz. Kolacja i nocleg. 

Dzień 9

Śniadanie. Od rana zwiedzanie La Paz: plac Murillo, Katedra, kościół Franciszkanów, targ czarownic, na którym można kupić różnorodne pamiątki jak i też przedziwne substancje i mikstury zalecane przez miejscowych szamanów. Przejazd do urzekającej swoim krajobrazem Doliny Księżycowej. W drodze do Peru zwiedzanie jednego z najstarszych powstałych w Ameryce prekolumbijskich miast Tiahuanaco ze słynną Bramą Słońca. Przekroczenie granicy i przejazd do Puno. Kolacja i nocleg. Msza Święta.

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie pobliskich wież grobowych w Sillustani. Dalszy przejazd w kierunku Cusco. Po drodze postój w miejscowości Raqchi, gdzie znajduje się Świątynia Boga Wiracocha. Kolacja i nocleg w Cusco. Msza Święta.

Dzień 11

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy imperium Inków – Cusco. Spacer po kolonialnym centrum: Katedra, Plac Broni, Coricancha (Świątynia Słońca). Odwiedzenie leżących w pobliżu Cusco ruin Inków: Quenco, Tambo Machay, Puka Pucara i twierdzy Sacsayhuaman. Wyjście na folklorystyczny wieczór połączony z kolacją. Msza Święta. Nocleg. 

Dzień 12

Śniadanie. Zwiedzanie Świętej Doliny Inków Urubamba. Zwiedzanie położonych na zboczu ruin miasta Pisac. Wizyta na ludowym targu w Pisac. Czas wolny na zakup pamiątek. Odwiedzenie ruin w Ollantaytambo oraz indiańskiego kościoła w Chincheros. Kolacja i nocleg w Cusco. Msza Święta.

Dzień 13

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd koleją Bakpacker do jednego z najbardziej magicznych miejsc na świecie – ruin zaginionego miasta Inków Machu Picchu: zwiedzanie strefy archeologicznej. Powrót pociągiem do Cusco. Msza Święta.

Dzień 14

Śniadanie. Transfer na lotnisko i odlot do Limy. Przejechanie do wybudowanego na pustyni prekolumbijskiego miasta Pachacamac. Powrót do Limy i odlot do kraju. Msza Święta.

Dzień 15

Przylot do Polski.

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.