Polska
England
España

PIELGRZYMKA DO HISZPANII, PORTUGALII I FRANCJI: FATIMA, SANTIAGO, LOURDES

Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot do Barcelony. Przylot. Transfer do hotelu i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Do południa spacer po Barcelonie: Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, historyczne centrum miasta z krętymi średniowiecznymi uliczkami, Katedrą św. Eulalii, pomnikiem Kolumba oraz szerokimi Las Ramblas. Wczesnym popołudniem przejazd do Saragossy: wizyta w Bazylice Matki Bożej na Kolumnie. Kolacja i nocleg pomiędzy Saragossą i Madrytem. 

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Toledo. Spacer po historycznej części miasta, Katedra, kościół S. Tome. Zwiedzanie Madrytu: Puerta del Sol, Plaza Mayor, Pałac Królewski ( z zewnątrz). Nocleg i kolacja w Madrycie. 

Dzień 4

Śniadanie. Spacer po Avili – miejsca urodzenia św. Teresy m.in. zwiedzanie kościoła karmelitańskiego. Następnie przejazd do Salamanki – spacer po centrum uniwersyteckiego miasta: Plaza Mayor, stara i nowa Katedra. Przejazd na kolację i nocleg do Fatimy.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Lizbony - zwiedzanie: dzielnica Belem – klasztorów Hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych. Następnie przejazd do centrum i zwiedzanie Katedry i kościoła św. Antoniego. Na koniec dnia panorama miasta z Zamku św. Jerzego. Jeżeli czas nam pozwoli wczesnym popołudniem przejazd do Nazare, z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na Ocean Atlantycki. Powrót do Fatimy. Wieczorne uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami. Kolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium połączone ze Mszą Świętą. Kolacja i nocleg w Fatimie. 

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie domów dzieci, którym objawiła się Matka Boża w Aljustrel oraz miejsc objawień w Valinhos oraz Loca do Cabeco. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie Katedry z grobem św. Jakuba. Po drodze krótkie zwiedzanie Coimbry – niegdyś najważniejszego ośrodka uniwersyteckiego kraju. Następnie Kolacja i nocleg w okolicy Santiago de Compostela. 

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Leon połączony ze zwiedzaniem Katedry, następnie kontynuacja podróży do Burgos: spacer po historycznym centrum miasta m.in. Katedra. Nocleg i kolacja w pobliżu Burgos. 

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Lourdes – duchowej stolicy Francji. Po drodze postój w San Sebastian. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes, udział we Mszy Świętej, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Przejazd do Montserrat  – najświętszego miejsca w Katalonii, gdzie czczona jest figura Madonny – La Moreneta. Czas na zwiedzanie i modlitwy w Sanktuarium Montserrat. Kolacja i nocleg w okolicy Montserrat. 

Dzień 12

Śniadanie. Do południa spacer po Parku Guadiego. Czas na zakup ostatnich pamiątek. Przejazd na lotnisko i odlot do Wilna.  

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.