Polska
England
España

PIELGRZYMKA DO FATIMY I SANTIAGO

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka. Przelot do Lizbony. Transfer do Fatimy. Msza Święta. Dla chętnych udział w wieczornym Nabożeństwie Różańcowym i Procesji Światła. Kolacja i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Msza Święta. Przejazd do Lizbony - zwiedzanie: dzielnica Belem – klasztorów Hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych. Następnie przejazd do centrum i zwiedzanie Katedry i kościoła św. Antoniego. Na koniec dnia panorama miasta z Zamku św. Jerzego. Powrót na kolację i nocleg do Fatimy. 

Dzień 3 

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie domów dzieci, którym objawiła się Matka Boża w Aljustrel oraz miejsc objawień w Valinhos oraz Loca do Cabeco. Przejazd do Alcobaca, wspaniałego klasztoru cystersów, wpisanego na Listę Dziedzictwa Ludzkości UNESCO. Następnie przejazd do nadmorskiej miejscowości Nazare. Zwiedzanie kościoła ze słynącą z cudów figurą Matki Bożej z Nazare. Spacer po urwistym klifie z którego rozciągają się wspaniałe widoki na miasteczko. Kolacja i nocleg w Fatimie. 

Dzień 4 

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium w Fatimie: Nowa i Stara Bazylika, Kaplica Objawień. Udział w drodze krzyżowej. Wieczorem udział w Nabożeństwie Różańcowym i Procesji Światła. Podczas dnia czas wolny na indywidualne modlitwy. 

Dzień 5 

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Wizyta w Katedrze z grobem św. Jakuba. Po drodze krótkie zwiedzanie Coimbry – niegdyś najważniejszego ośrodka uniwersyteckiego kraju. Następnie Kolacja i nocleg w Santiago de Compostela.

Dzień 6 

Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzania Santiago de Compostela. Po południu indywidualne spacery oraz czas na modlitwę. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7 

Śniadanie. Przejazd do Porto i zwiedzanie tego jednego z najpiękniejszych miast portugalskich. Spacer po historycznym centrum miasta m.in. wizyta w Katedrze i kościele Św. Franciszka. Spacer wzdłuż nabrzeża rzeki Duero – czas wolny na kawę i chwilkę odpoczynku. Dalszy przejazd do Fatimy. Kolacja i nocleg. 

Dzień 8 

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do Polski. 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.