Polska
England
España

PIELGRZYMKA DO LOURDES, FATIMY I SANTIAGO

Plan wycieczki

Dzień 1

Wylot do Lizbony. Kolacja i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie Lizbony: dzielnica Belem – klasztorów Hieronimitów, Wieża Betlejemska, Pomnik Odkryć Geograficznych. Następnie przejazd do centrum i zwiedzanie Katedry i kościoła św. Antoniego. Na koniec dnia panorama miasta z Zamku św. Jerzego. Po południu przejazd do Fatimy. Kolacja. Wieczorne uczestnictwo w różańcu i w procesji ze świecami. 

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium połączone ze Mszą Świętą. Następnie zwiedzanie domów dzieci, którym objawiła się Matka Boża w Aljustrel oraz miejsc objawień w Valinhos oraz Loca do Cabeco. Wczesnym popołudniem przejazd do Nazare, z której rozciąga się jeden z najpiękniejszych widoków na Ocean Atlantycki. Odpoczynek i czas na kąpiel. Kolacja i nocleg w Fatimie.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Zwiedzanie Katedry z grobem św. Jakuba. Po drodze zwiedzanie Coimbry – niegdyś najważniejszego ośrodka uniwersyteckiego kraju. Następnie  Kolacja i nocleg w okolicy Santiago de Compostela. 

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Leon połączony ze zwiedzaniem Katedry, następnie kontynuacja podróży do Burgos: spacer po historycznym centrum miasta m.in. Katedra. Nocleg i kolacja w pobliżu Burgos. 

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Lourdes – duchowej stolicy Francji. Po drodze postój w San Sebastian. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie Lourdes, udział we Mszy Świętej, droga krzyżowa, Grota Objawień, Bazylika Górna, Krypta, Bazylika Różańca Świętego. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji ze świecami i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Barcelony. Wieczorem czas wolny na spacery po mieście. 

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Montserrat – najświętszego miejsca w Katalonii, gdzie czczona jest figura Madonny – La Moreneta. Wczesnym popołudniem spacer po Barcelonie: kościół Sagrada Familia, Park Guadiego, historyczne centrum miasta z krętymi średniowiecznymi uliczkami, Katedrą św. Eulalii, pomnikiem Kolumba oraz szerokimi Las Ramblas. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10

Przejazd na lotnisko i odlot do kraju.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.