Polska
England
España

WYPRAWA DO ARGENTYNY I BRAZYLII

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Buenos Aires. 

Dzień 2

Przylot rano do Buenos Aires. Po śniadaniu i odpoczynku popołudniowe zwiedzanie Buenos Aires: Av.9 de Julio, Teatro Colon (z zewnątrz), Obelisk, budynek Kongresu ( z zewnątrz), Av. De Mayo, słynny różowy Pałac Rządowy (z zewnątrz), z którego balkonu przemawiała Evita Peron, Plaza de Mayo, Katedra, portowa dzielnica La Boca oraz dzielnica San Telmo – miejsce, w którym narodziło się tango. Po południu odpoczynek i czas na indywidualne spacery. Wieczorem wyjście na kolacje z pokazem tańców tango. Nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. W drodze na tradycyjną argentyńską prowincję wizyta w miejscu urodzin i powołania zakonnego przyszłego papieża Franciszka - dzielnica Las Flores. Odwiedzenie Bazyliki San Jose de Flores, w której Jorge Bergolio w wieku 17 lat postanowił poświęcić swoje życie posłudze kapłańskiej. Przejazd na Fiesta Guacho, gdzie zapoznamy się ze zwyczajami życia argentyńskich hodowców bydła. Podczas pobytu pokazy umiejętności gauchos, możliwość przejechania się tradycyjnym argentyńskim powozem, oraz pokaz tańców. Wczesna obiadokolacja w hacjendzie w formie parillada (smażone argentyńskie mięsa). Nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Iguazu. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 5

Śniadanie. Od rana podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej m.in. najbardziej imponującego Diabelskiego Gardła. Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 6

Śniadanie. Wyprawa nad słynne wodospady Iguazu po stronie brazylijskiej. Podziwianie tego cudu natury leżącego na pograniczu trzech państw w samym środku dżungli. Przelot do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu w dzielnicy Copacabana lub Ipanema niedaleko plaży (bez kolacji). 

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie słynącego z karnawału i przepięknego położenia Rio. Przejazd kolejką na górę Corovado, na której znajduje górujący nad miastem pomnik Chrystusa Zbawiciela. Wczesnym popołudniem przejazd do centrum miasta i zwiedzanie m.in. Katedry św. Sebastiana. Przejazd kolejką na szczyt Głowę Cukru, z którego roztaczają się widoki na leżące między górami a oceanem miasto samby. Obiadokolacja w tradycyjnej churrasqueria. 

Dzień 8

Śniadanie. Do południa czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Transfer na lotnisko i odlot do kraju.

Dzień 9

Przylot do Polski

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.