Polska
England
España

MEKSYK KOLONIALNY

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do miasta Meksyk. Przejazd z lotniska do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Park Chapultepec, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd malowniczą drogą w towarzystwie aktywnego wulkanu Popocatepetl do najbardziej kolonialnego miasta Meksyku – Puebla: zwiedzanie Katedry, kościoła Św. Dominika, Starówki. Zwiedzanie dawnego ośrodka prekolumbijskiego – miasta Cholula: wejście do wnętrza piramidy oraz pobliskiego wiejskiego kościółka w Tonantzintla. Kolacja. Powrót na nocleg do Mexico City.

Dzień 5

Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Kolacja i nocleg w San Miguel Allende.

Dzień 6

Śniadanie. Spacer po malowniczych uliczkach San Miguel Allende m.in. zwiedzanie rezerwatu z licznymi gatunkami kaktusów. Przejazd do Guanajuato – spacery po kolonialnych uliczkach tego unikatowego miasta. Wizyta w Sanktuarium Matki Bożej z Guanajuato. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Patzcuaro. Przepłynięcie łodzią na wyspę Janitzio z górującym nad jeziorem posągiem Jose Morelosa. Po południu spacer po pięknych placach urokliwego miasteczka - Patzcuaro. Czas wolny na zakupy na licznych bazarach z wyrobami ludowymi. Kolacja i nocleg. 

Dzień 8

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd na wyprawę konną po zalanej lawą wsi San Juan, leżącej w pobliżu wulkanu Paricutin. Spacer po ruinach kościoła, w którym w cudowny sposób zachował się ołtarz. Powrót do Patzcuaro. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Krótki postój w kolonialnej Moreli: spacer po barokowym centrum i zwiedzanie katedry. Przejazd do słynącego ze srebrnych wyrobów jubilerskich kolonialnego miasteczka Taxco. Kolacja i nocleg. 

Dzień 10

Śniadanie. Zwiedzanie Taxco: spacer po krętych uliczkach kolonialnego miasta. Wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Wczesnym popołudniem przejazd do najsłynniejszego kurortu Pacyfiku – Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu przy plaży. Kolacja i nocleg. 

Dzień 11

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Dzień 12

Acapulco. Śniadanie. Plażowanie z możliwością skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Po śniadaniu przejazd do miasta Meksyk na lotnisko i odlot do kraju.

Dzień 14

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.