Polska
England
España

ODKRYWANIE TAJEMNIC CYWILIZACJI MAJÓW: MEKSYK, GWATEMALA, HONDURAS, BELIZE

Plan wycieczki

Dzień 1

Przylot do miasta Meksyk. Kolacja i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Meksyk: Stare Miasto z Katedrą WNMP, Pałacem Prezydenckim, Zocalo, Muzeum Antropologiczne, przejażdżka łodziami po azteckich kanałach w Xochimilco. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe. Po wspólnym zwiedzaniu czas wolny na indywidualną modlitwę i zakupy pamiątek. Wczesnym popołudniem przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja pod piramidami. Przejazd na lotnisko i wylot do miasta Gwatemala. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Panajachel. Po drodze wizyta na targu owoców w Solola. Podziwianie zapierającego dech widoku na jezioro Atitlan otoczonego trzema wulkanami. Przeprawa łodzią po jeziorze do miejscowości Santiago Atitlan: zwiedzanie miejscowego kolonialnego kościółka oraz wizyta w domu miejscowego synkretycznego bóstwa Maximona. Kolacja i nocleg w Panajachel. 

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd na słynny targ indiański w Chichicastenango (czwartek, niedziela): spotkanie z rdzenną ludnością, jej sztuką i obyczajami. Czas wolny na zakupy barwnych wyrobów Majów. Wczesnym popołudniem przejazd do Antigua Gwatemala. Spacer po dawnej kolonialnej stolicy Gwatemali: Plaza de Armas, Katedra, Klasztor Franciszkanów z grobem św. Piotra Betancourt. Kolacja i nocleg w Antigua Gwatemala. 

Dzień 6

Śniadanie. Wczesnym rankiem wyjazd na granicę z Hondurasem. Po przekroczeniu granicy zwiedzanie jednego z bardziej interesujących zespołów architektonicznych Majów ze słynnymi hieroglifami na fasadzie piramidy w Copan. Kolacja i nocleg w Hondurasie. 

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Livingstone – osady zamieszkiwanej przez murzyńsko – kreolską ludność. Zetknięcie się z kulturą, muzyką i zwyczajami Garifuna. Po drodze wizyta w Quirigua, gdzie na stellach w doskonałym stanie zachowały się hieroglify Majów. Kolacja i nocleg w Livingstone, do którego dopłynąć można tylko łodzią wzdłuż wybrzeża karaibskiego.

Dzień 8

Śniadanie. Rano spacery i wypoczynek w Livingstone. Wczesnym popołudniem spływ rzeką Rio Dulce, we wspaniałej scenerii gwatemalskiej dżungli do miejsca ponownego spotkanie z cywilizacją. Przejazd do leżącego na niewielkiej wyspie Flores. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Tikal – zwiedzanie imponujących piramid Majów położonych w samym sercu dżungli m.in. Świątynia Jaguarów, Świątynia Masek, potężne zespoły pałacowe. Przejazd na kolację i nocleg do Flores. 

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd przez Belize do Meksyku. Po drodze zwiedzanie położonego z dala od szlaków turystycznych centrum prekolumbijskiego Xunantunich, z którego piramid roztaczają się imponujące widoki na belizeńskie równiny. Przejazd na nocleg i kolację do Chetumal w Meksyku.

Dzień 11

Śniadanie. Przejazd do Cancun lub Playa del Carmen. Po drodze wizyta w Coba i Tulum, gdzie znajdują się jedne z najbardziej atrakcyjnych stref archeologicznych na Jukatanie. Nocleg w Cancun/Playa del Carmen. All inclusive. 

Dzień 12

Śniadanie. Plażowanie. All inclusive. Fakultatywnie możliwość wyjazdu do znajdujących się na Liście Siedmiu Nowożytnych Cudów Świata ruin Majów w Chichen Itza i Izamal (ok.60 USD), lub na Wyspę Kobiet ( ok. 80 USD). 

Dzień 13

Śniadanie. Do południa plażowanie. Po południu przejazd na lotnisko i rozpoczęcie powrotu do kraju.

Dzień 14

Przylot do Polski.

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.