Polska
England
España

MEKSYK - ZWIEDZANIE I ODPOCZYNEK

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Meksyku. Przylot do miasta Mexico City. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 2

Śniadanie. Wizyta w Bazylice Matki Bożej z Gwadalupe. Przejazd do słynnych piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami. Kolacja i nocleg. 

Dzień 3

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Mexico City: Stare Miasto z Pałacem Prezydenckim i Katedrą, Muzeum Antropologiczne. Przelot do jednego z najsłynniejszych kurortów Meksyku – Cancun. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg. 

Dzień 4

Po śniadaniu przejazd do Tulum. Zwiedzanie tej malowniczo położonego dawnego portu - twierdzy Majów a następnie porozrzucanych po dżungli piramid i świątyń w mieście Coba. Przyjazd na kolację i nocleg do Chetumal. 

Dzień 5

Śniadanie. Wczesnym rankiem przejazd do Calakmul – zwiedzanie tego położonego w dzikiej dżungli i niedostępnego miasta Majów. Ta oddalona od wszelkich szlaków turystycznych strefa archeologiczna oferuje nie tylko wspaniałe ruiny prekolumbijskich piramid oraz świątyń, ale także moc wrażeń związanych z okoliczną florą i fauną. Kolacja i nocleg w okolicy Calakmul (hotel ekoturystyczny). 

Dzień 6

Śniadanie. Rankiem przejazd do Palenque. Podziwianie wspaniale wkomponowanego w dżunglę wodospadu Mishol – Ha. Kolacja i nocleg. 

Dzień 7

Wcześnie rano przejazd nad graniczną rzekę oddzielającą Meksyk od Gwatemali. Zwiedzanie zatopionego w dżungli miasta Yaxchilan, do którego dotrzeć można płynąc łodziami. Po drodze śniadanie w dżungli. Powrót do Palenque. Zwiedzanie porozrzucanych w dżungli budynków Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Świątynia Krzyża, Świątynia Słońca. Kolacja i nocleg. 

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd przez Półwysep Jukatan do wspaniałego, prekolumbijskiego miasta Majów Uxmal: zwiedzanie Piramidy Wróżbity, Klasztoru, Pałacu Gubernatora. Wieczorem spacer po kolonialnej stolicy Jukatanu - Meridzie, zwanej Paryżem Meksyku. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie wspaniałego kompleksu budowli Majów w Chichen Itza m.in. Piramida Kukulkana, Świątynia Tysiąca Kolumn, Obserwatorium, Święta Studnia, Boisko do gry w pelote. Dojazd do Cancun/Playa del Carmen. All inclusive.

Dzień 10

Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive

Dzień 11

Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive. 

Dzień 12

Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

Dzień 13

Cancun/Playa del Carmen. Plażowanie na wspaniałych plażach nad Morzem Karaibskim. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej. All inclusive.

Dzień 14

Wczesnym popołudniem przejazd na lotnisko i przelot do Mexico City. Odlot do kraju. 

Dzień 15

Przylot do Warszawy.

 

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.