Polska
England
España

WYPRAWA DO STANÓW ZJEDNOCZONYCH – WSCHODNIE WYBRZEŻE

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Nowego Jorku. Przylot do Nowego Jorku. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Nowego Jorku: rejs statkiem na Statuę Wolności oraz Wyspę Ellis, zwiedzanie Manhattanu: Trinity Church, Katedra S1). Patryka, Punkt Zero (dawniej World Trade Center), Budynek Giełdy Nowojorskiej, Wall Street, Broadway, Empire State Building, budynek Biblioteki Narodowej, V Aleja, Central Park. Nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Filadelfii. Zwiedzanie miasta: spacer obok historycznych budynków miasta: Independence Hall – miejsce, w którym ogłoszono Deklarację Niepodległości oraz Konstytucję Stanów Zjednoczonych, budynek Kongresu, dom Tadeusza Kościuszko. Wieczorem przejazd przez stany Delaware i Maryland do stolicy USA Waszyngtonu. Nocleg. 

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie stolicy: Kapitol, Biały Dom, Pennsylvania Av oraz najsłynniejsze narodowe pomniki: Lincolna, Waszyngtona, Bohaterów Wojny Wietnamskiej. Nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Podróż przez malowniczą Dolinę Shenandoah i przejazd szczytem gór Appalachów - najwyższą drogą w Wirginii „Skyline Drive” biegnąca szczytem gór Appalachów. Podziwianie niepowtarzalnego świata stalaktytów i stalagmitów w jednych z najpiękniejszych na świecie jaskiniach Luray oraz jedyne na świecie organy stalaktytowe.  Po południu przejazd do Natural Bridge w Wirginii - jedno z 7 cudów naturalnych Ameryki. Po zapadnięciu zmroku udział w pokazie świetlnym „światło i dźwięk”. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Nashville – światowej stolicy muzyki country. Dla chętnych wieczorem spacer po stolicy muzyki country połączony z wyjściem do jednego z nocnych barów. Nocleg. 

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie Nashville: budynek Kapitolu, Fort Nashborough, Music City, Parthenon oraz historyczna Druga Aleja. Przejazd do malownicze położonego nad rzeką Tennessee Chattanoonga. Pobyt nad zapierającym dech wodospadem w jaskiniach „Ruby Falls”. Przejazd na malowniczy szczyt Lookout Mountain – niepowtarzalne krajobrazy Rock City. Przejazd niezapomnianą kolejką pochodzącą z XIX wieku, poruszającą się pod nachyleniem 72%. Nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do stanu Georgia do Atlanty. Krótkie zwiedzanie stolicy „ Amerykańskiego Południa”. Dalszy przejazd w kierunku Florydy. Nocleg. 

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd na Florydę. Zwiedzanie malowniczego St. Augustine - najstarszego miasta Ameryki. Juan Ponce de Leon odkrył ten region w XVI w. w swoich poszukiwaniach legendarnej „studni młodości”. Atrakcje turystyczne St. Augustine i barwna lokalna historia sięgająca cztery stulecia wstecz przywracają do życia historie, przygodę i romans starego miasta. Zobaczymy między innymi najstarszy dom w Stanach Zjednoczonych i XVII– wieczny murowany fort Castillo de San Marcos, który jest najstarszą taką budowlą w Stanach. Przeplatanie się historii i dnia dzisiejszego sprawia, ze pobyt w St. Augustine staje się niesamowitym przeżyciem.  W godzinach wieczornych przyjazd do Orlando. Nocleg.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd w kierunku Miami i po drodze pobyt w Fort Lauderdale -  „Wenecji Florydy” Wieczorem przyjazd do Miami Beach. Nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Zwiedzanie Miami: Downtown, Bayside Marketplace oraz najsłynniejsza dzielnica Art Deco, gdzie znajdują się słynne kluby nocne oraz willa Versacego. Czas na zakupy w sklepach firmowych oraz w centrach handlowych. Nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Transfer na lotnisko i wylot do kraju.

Dzień 13

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.