Polska
England
España

WYPRAWA NA KRAŃCE ŚWIATA ARGENTYNA

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Buenos Aires. Późnym wieczorem przylot i transfer do hotelu.  

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzania stolicy kraju: Av. 9 de Julio, Av. Santa Fe, słynny różowy Pałac Rządowy, z którego balkonu przemawiała Evita Peron, Plaza de Mayo, budynek Kongresu, portowa dzielnica La Boca oraz dzielnica San Telmo – miejsce, w którym narodziło się tango. Wieczorem fakultatywnie wyjście na pokaz tańca tango. Kolacja i nocleg.  

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd na lotnisko i odlot do miejscowości Trelew. Po przylocie transfer do hotelu w Puerto Madryn. Kolacja i nocleg.  

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Półwyspu Valdes – największego rezerwatu dzikiej przyrody w Ameryce Południowej. Podczas przejazdu obserwowanie licznych ptaków: pelikany, kormorany, i ostrygojady oraz dziko żyjących gwanaku, nandu. W północnej części półwyspu w okolicy Caleta Valdes można spotkać liczne kolonie pingwinów (wrzesień-marzec) oraz lwów morskich. Po południu wypłyniecie statkiem na poszukiwanie przybywających w poszukiwaniu ciepłych akwenów, koniecznych do prokreacji, wielorybów z Antarktydy (maj-grudzień). Wieczorem powrót na kolację i nocleg do hotelu.  

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do rezerwatu pingwinów Punto Tombo -podglądanie życia tych zwierząt. Przejazd na lotnisko i przelot do leżącego na końcu świata miasta – Ushuaia. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.  

Dzień 6

Śniadanie. Do południa przejazd statkiem po kanale Beagle. Dopłynięcie do latarni na krańcu świata oraz Wyspy Ptaków. Przejazd do jezior Escondido y Fagnano. Kolacja i nocleg.  

Dzień 7

Śniadanie. Wycieczka do Parku Narodowego Ziemi Ognistej. Podziwianie postrzępionych szczytów górskich – chwila zadumy w tym oddalonym od cywilizacji krańcu świata. Podpatrywanie różnych gatunków ptaków. Po południu transfer na lotnisko i przelot do El Calafate. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.  

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Argentyńskie. Wypłyniecie na zimne wody jeziora statkiem wycieczkowym. Podczas dnia spotkania z lodowcami Upsala i Spegazini. Spacery przy tym drugim lodowcu w scenerii patagońskich krajobrazów. Czas wolny na odpoczynek. Powrót statkiem do portu a następnie autobusem do hotelu. Kolacja i nocleg.  

Dzień 9

Przejazd do najsłynniejszego lodowca świata – Perito Moreno. Podziwianie zapierającego dech widoku odrywających się lodowych bloków. Popołudniu przejazd do Puerto Natales (Chile).Kolacja i nocleg.  

Dzień 10

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Parku Torres del Paine. Podziwianie wspaniałych widoków na postrzępione słynne wieże Paine oraz Rogi Paine. Wizyta w jaskini Milodona, w której odkryto skórę olbrzymiego, owłosionego leniwca zamieszkującego te tereny przed 10 000 lat. W tym tajemniczym, owiewanym przez chłodne wiatry pustkowiu aż roi się od dzikich zwierząt i ptaków m.in. guanako, kondory i flamingi. Powrót na nocleg i kolację do hotelu w Puerto Natales.  

Dzień 11

Śniadanie. Przejazd z powrotem do Argentyny na lotnisko w El Calafate i przelot do wodospadów Iguazu. Wieczorem wyjście na kolację folklorystyczną. Nocleg.  

Dzień 12

Śniadanie. Podziwianie słynnych wodospadów należących do Parku Narodowego od strony brazylijskiej – spacery wzdłuż tego cudu natury. Kolacja i nocleg.  

Dzień 13

Śniadanie. Spacery wzdłuż licznych kaskad znajdujących się w sercu dżungli po stronie argentyńskiej m.in. Gardło Diabła, Bosetti, Dwie Siostry, Święty Marcin, Braterstwa. Kolacja i nocleg.  

Dzień 14

Śniadanie. Przelot do Buenos Aires. Transfer na lotnisko międzynarodowe i odlot do kraju.  

Dzień 15

Przylot do Polski.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.