KOLUMBIA I EKWADOR

Plan wycieczki

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Wylot do Quito. 

Dzień 2

Przylot do Quito. Transfer do hotelu. Po krótkiej przerwie przejazd do miejsca, gdzie można stanąć na dwóch półkulach naraz – La Mitad del Mundo ze zwiedzaniem Muzeum Intinan, w którym otrzymamy obszerne wyjaśnienia dotyczące paranormalnych zjawisk zachodzących na równiku. ze zwiedzanie muzeum etnograficznego. Następnie podziwianie największego krateru wulkanicznego Ameryki Południowej Pululahua. Powrót na kolację i nocleg do hotelu.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium w Guapulo – zwiedzanie i chwila na zadumę nad losami kontynentu amerykańskiego. Przejazd i zwiedzanie kolonialnego serca dawnej metropolii Inków. Spacer po Starym Mieście: Plac Niepodległości z Katedrą, Pałacem Gubernatora (dawny Pałac Arcybiskupa), kościół jezuitów uważany za jeden z najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej, w którym znajdują się relikwie świętej Marianny de Jesus, Plac św. Franciszka z klasztorem franciszkanów. Po pełnym wrażeń dniu przejazd na górujące nad miastem wzgórze Panecillo, skąd rozpościerają się wspaniałe widoki na miasto. Kolacja i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego wulkanu Cotopaxi. Podziwianie tego ośnieżonego, najsłynniejszego wulkanu Ekwadoru i okolic. Dla chętnych i mających siły wspinaczka w kierunku szczytu wulkanu. Po południu powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd przez krainę jezior i wulkanów do miejscowości Otavalo, słynącej z największego targu rękodzieła ludowego. Po przejeździe do Otavalo czas wolny na zakupy wyrobów ludowych. Po handlowym szaleństwie przejazd do miejscowości Cotacachi, rozciągającej się pod słynnym wulkanem o tej samej nazwie. Miejscowość słynie z olbrzymiego wyboru wyrobów ze skóry. Przejazd na nocleg w okolice Cayambe. Kolacja i nocleg. 

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do leżącego w Kolumbii najważniejszego Sanktuarium Kolumbii w Las Lajas. Po południu przejazd na kolację i nocleg do Quito. 

Dzień 7

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Bogoty. Zwiedzanie historycznego centrum stolicy Kolumbii z licznymi placami i kościołami. Wjazd na punkt widokowy Monserrat, z którego rozpościera się wspaniały widok na miasto. Po południu wizyta w słynnym Muzeum Złota, którego kolekcja uważana jest za jedną z największych na świecie. Kolacja i nocleg. 

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do solnej katedry w Zipaquira, wydrążonej w bryłach soli w tunelach dawnej kopalni. Po tym ekscytującym pobycie pod ziemią dalszy przejazd w interior do kolonialnego miasteczka Villa de Leyva. Dla chętnych wieczorny spacer po malowniczych uliczkach. Kolacja i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Spacer i zwiedzanie Villa de Leyva. Przejazd do leżącego w pobliżu klasztoru dominikanów Ecce Homo oraz przepięknych lagun. Wczesnym popołudniem przejazd do pobliskiej Raquiry słynącej z wyrobów rękodzieła ludowego oraz do klasztoru Monasterio de Candelaria. Powrót na kolację i nocleg do hotelu. Msza Święta. 

Dzień 10

Po śniadaniu przejazd do Bogoty na lotnisko. Przelot do leżącej nad Morzem Karaibskim Cartageny. Transfer do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie. Spacery i zwiedzanie historycznego centrum Cartageny m.in.: mury miejskie, zamek San Felipe, klasztor de la Popa. Po południu czas wolny na odpoczynek i indywidualne spacery. 

Dzień 12

Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Santa Maria – jednego z najstarszych miast Kolumbii. Spacer po centrum i odwiedzenie m.in. Katedry. Po południu czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Kolacja i nocleg.

Dzień 13

Śniadanie. Czas wolny na plażowanie i odpoczynek. Dla chętnych fakultatywnie wycieczka lotnicza do Zagubionego Miasta – najważniejszej strefy archeologicznej w Kolumbii położonej w dzikiej dżungli. Kolacja i nocleg.

Dzień 14

Śniadanie. Do południa odpoczynek. Wczesnym popołudniem przelot do Bogoty i stamtąd wylot do Europy.

Dzień 15

Przylot do Polski.

 

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.