Przewodnicy

Tomasz Świątek – szef biura i przewodnik

Podróżując po krajach Ameryki Łacińskiej jako turysta odkrył inny świat, daleki od europejskich wzorców kulturowych. Zakochany w tej pasjonującej i różnorodnej pajęczynie kulturowej postanowił osiedlić się tutaj na stałe. Od lat oprowadza grupy polskich turystów starając się przybliżyć im historię prekolumbijskich cywilizacji i ich dorobek kulturowy, różnorodność i bogactwo form świata przyrody będące dziełem „ matki Ziemi ” oraz życie i zwyczaje współczesnych mieszkańców tego regionu.

Ewa Hankus – przewodnik

W Meksyku od 1989 r. Członek i działacz Stowarzyszenia Polsko-Meksykańskiego, tłumacz Objawienia Matki Bożej Gwadalupe – Nican Mopohua (1996). Od początku pobytu na ziemi Azteków i Majów zainteresowana kulturą, zwyczajami, życiem w kraju tak różnym od Polski. Moja pierwsza wizyta w Muzeum Antropologii była początkiem moich podróży po Meksyku. Sami Meksykanie uczą mnie rozumieć swoją ojczyznę nie tylko przez pobyt w miejscach ciekawych archeologicznie i historycznie, ale przez sposób w jaki kochają Meksyk i dumę z jaką przekazują wiedzę na temat swych korzeni. Ja chcę im przybliżyć choć trochę kulturę Polski, aby to ubogacenie było wzajemne.

Krystyna Raczyńska, przewodnik

Od lat mieszka w Meksyku. Jest zakochana w kulturze, ludziach i zwyczajach. Nie zmieniłabym Meksyku na żaden inny kraj na świecie. Uwielbia ruch, podróże, wszystko musi dotknąć, zobaczyć a potem tą wiedzą i energią dzieli się z turystami.

Karolina Kościecha – przewodnik

Witam! Nazywam sie Karolina Kosciecha, mam 26 lat i od 2 lat jestem rezydentem w Meksyku. Po raz pierwszy do tego magicznego państwa przyjechalam w 2001 roku, i po prostu sie zakochałam, zarówno w kulturze, architekturze, meksykańskich potrawach, jak i w jednym z mieszkańców indiańskiej, pełnej folkloru miejscowości Oaxaca. Meksyk to kraj kontrastów i każdy znajdzie tu cos dla siebie: malownicze plaże, pozostałości po cywilizacjach prekolumbijskich, hiszpański kolonializm, miasta z listy UNESCO. Meksyk jest ciekawy pod względem ukształtowania powierzchni, pokrywającej go roślinności. Różnorodność meksykańskiej kultury, widowiskowe, pełne egzotycznych rytuałów święta, a także sanktuarium Matki Boskiej Guadalupe, gdzie znajduje sie wizerunek Madonny, który jest najbardziej zagadkowym malowidłem w dziejach historii, zachęcają do przyjazdu do tego zakątka na ziemi.

Paweł Wiśniewski – przewodnik

Dlaczego warto przyjechać do Meksyku?

…żeby wypić prawdziwa tequile w największym mieście na świecie, wykąpać sie w morzu karaibskim, kupić sombrero, tańczyć rytmy latynoskie, zobaczyć na własne oczy piramidy Majów, posmakować meksykańską kuchnię przy muzyce mariachi. Nie odwiedzenie tego kraju chociaż raz, byłoby wielkim błędem! Viva Mexico!

Lidka Chmiel - przewodnik

W Polsce ukończyłam licencjat z turystyki jednak chęć spełnienia marzeń była silniejsza -wyjechałam... W Meksyku mieszkam od 4 lat. Poznaje ten kraj od podstaw, jedząć tacosy na ulicy, owoce na rynkach, zakradając się w małe wąskie uliczki, poznając miejscowych... To wszystko żeby lepiej zrozumieć ich codzienność, przepis na życie jaki mają albo jego brak.... Zaglądając do bram bogatych i tych zupelnie biednych-bez domu, wody i mydła... Ukończyłam 6-miesięczny państwowy kurs na przewodnika(w Meksyku), egzanim zdałam z bardzo dobrym wynikiem. Rozpoczęłam prace jako przewodnik grup polskojęzycznych i w tym kierunku staram się rozwijać każdego dnia. Staram się przedstawić ten kraj nie tylko za pomocą zdobytej wiedzy ale i własnego doświadczenia. Meksyk to kraj dźwięków, kolorów, różnych grup społecznych, wyznań i zupełnie innych zasad życia codziennego. Staram się uwrażliwić, zaskoczyć i przekazać informacje w taki sposób żeby kraj ten, był zapamietany jako miejsce niezwykłe.

Antonina Ronowicz - przewodnik

Mieszkam w Meksyku od ponad dwudziestu lat. Od dawna wykonuję piękny zawód przewodnika, zapoznając polskich turystów z bogatą historią, kulturą i życiem codziennym kraju Azteków i Majów. Wiele z poznanych na trasie osób powracało do Meksyku wielokrotnie, gdyż jest to fascynujący kraj, pomimo że bardzo odmienny od Polski. Mam nadzieję, że stanę się dla Państwa „pomostem” między tym co polskie i meksykańskie... Hasta la vista!

Donata Święcichowska-Rodriguez - przewodnik

Mieszka w Meksyku od 1992 r. Jest zakochana w meksykańskich tradycjach i obyczajach. Pasjonuje się historią i polityką Ameryki Łacińskiej. Jednak najbardziej ceni sobie meksykańska kuchnię. Oprowadzając grupy wciąż na nowo odkrywa kraj, który dziś uważa za swoją druga ojczyznę.

Maciek Falkowski

Licencjonowany przewodnik meksykańskiego Ministerstwa Turystyki. Po wielu przygodach i nieoczekiwanych zwrotach wylądował w Meksyku. Można byłoby powiedzieć, że przez przypadek, aczkolwiek jako, że przypadków podobno nie ma, chyba był tu prowadzony przez swoją gwiazdę opatrzności. Zakochany w Meksyku, w jego kulturze i ludziach jest jednym z tych, którzy poświęcają serce, całą swoją pasję, aby pokazać kraj turystom. Niezmordowany na trasie, pełen energii i pozytywnej wibracji stwarza atmosferę rodzinnych wyjazdów nawet dużym grupom. Meksyk jest krajem, w którym człowiek traci kontakt z rzeczywistością oszołomiony żywymi kolorami na ulicach, smakami tutejszych kulinariów, śladami kultur przedkolumbijskich czy okresu kolonialnego. Życzę każdemu, aby choć raz w życiu mógł się poddać magii tego miejsca. Do zobaczenia na trasie!

Ewa Krajewska - przewodnik

Do Meksyku przyjechałam w 2003 r. odwiedzić koleżankę ze studiów. Miałam tu spędzić dwa miesiące, zostałam pięć. Myślałam, że Acapulco to taki sam nudny kurort jak wszystkie, ale gdy ujrzałam jego nocną panoramę: góry schodzące do morza migoczące milionem światełek, zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Romans trwa do dziś. Wkrótce odkryłam, że Meksyk to normalny kraj, może nawet bardziej niż Polska. Ludzie są pogodni, serdeczni, otwarci na przybyszów z innych stron, tolerancyjni. Nie ma długiej i mrocznej zimy, nie popada się w jesienną depresję, w styczniu można kąpać się w morzu, nawet Święto Zmarłych obchodzi się tu wesoło. Do tego w Meksyku mają świetne autostrady, po których można bezpiecznie podróżować wygodnymi i punktualnymi autobusami rejsowymi. Cały czas zastanawia mnie skąd wzięło się nasze powiedzenie „Ale Meksyk”? Może i Meksykanie, zwłaszcza w Mexico City, żyją w chaosie, ale jest on doskonale zorganizowany i kontrolowany. Jak nie wierzycie, to przyjedźcie i zobaczcie sami!

Alma Flores – szef działu operacyjnego

Chciałabym, żebyście poznali cuda natury, które znajdują sie w Meksyku. Jest ich wiele na świecie, ale takich jakie są w Meksyku nie ma nigdzie. Mam nadzieję, że będziecie mieć trochę czasu, aby spędzić przynajmniej dwa tygodnie i dzięki temu będziecie mogli zweryfikowania, że mówię prawdę.

Nasze bogactwa kultury i natury, serdeczność i ciepło bijące od ludzi są nieporównywalne z innymi miejscami.

Tutaj odkryjecie historię, miasta dawnych prekolumbijskich cywilizacji, budowle z długoletnią historią, miasta kolonialne, wspaniałe plaże, wodospady, olbrzymie i majestatyczne kaniony oraz oczywiście ciepłych i serdecznych ludzi, którzy sprawią, że przeżyjecie w Meksyku niezapomniane chwile i wrócicie do siebie z marzeniem ponownego odwiedzenia mojego kraju.

Mikołaj Novi - przewodnik

Przewodnik z wieloletnim doświadczeniem, wiedzą ekspercką o Stanach Zjednoczonych i wielką pasją. Oprowadza wycieczki turystyczne, prywatne i edukacyjne po całych Stanach Zjednoczonych. Specjalizuje sie w historii amerykańskiej, geologii i historii naturalnej, kulturze i dziedzictwie Amerykańskich Indian oraz w pytaniach prawniczych.

Były Nowojorczyk, obecnie mieszkający w Los Angeles, założyciel biura podróży United Tours of America i autor jedynych w swoim rodzaju wycieczek edukacyjnych po Stanach Zjednoczonych, które pokazują historię, kulturę i dziedzictwo narodowe Ameryki, jej najpiękniejsze zakątki i ciekawostki przyrodnicze. Członek Stowarzyszenia Przewodników San Francisco i Narodowej Federacji Stowarzyszeń Przewodników USA, oraz Instytucji Smithsonian, Fundacji Parków Stanowych Kalifornii, Stowarzyszenia Konserwacji Parków Narodowych oraz Stowarzyszenia Geologów Ameryki. Osobisty przewodnik Marii Kaczyńskiej i wielu Polskich dyplomatów w USA.

Reżyser i pisarz filmowy, zdobywca nagrody w Paryskim Festiwalu Filmów za film „Ogień Namiętności”, który był również pokazany w Polsce. Jest członkiem Polsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Filmowego oraz członkiem Komitetu Organizacyjnego Polskiego Festiwalu Filmowego w Los Angeles.

X Nasza strona korzysta z plików cookies w celach zbierania statystyk odwiedzin.